Ове године полазници психолошке секције 10. октобра су први пут обиљежили Свјетски дан менталног здравља. Обиљежавање је изгледало тако што су ученици заједно са психологом ишли на часове одјељенске заједнице током мјесеца октобра у свих 20 одјељења, у којима су разговарали о терминима менталне хигијене као и о важности очувања менталног здравља.
Психолошка субдисциплина ментално здрваље и ментална хигијена бави се, прије свега, превенцијом и промоцијом психичког здравља. На велику жалост стручњака из помагачких занимања (психолога, социјалних радника, психијатара) једна од карактеристика просјечне особе савременог доба је недовољна брига о менталном здрављу. Оваква врста немара, па чак и неодговорности према сопственом психичком здрављу неријетко доприноси развоју врло непријатних посљедица, попут различитих облика психолошких поремећаја, интензивне патње, стреса, психосоматских обољења, као што су кардиоваскуларне тегобе, чир на желуцу, па чак и канцер.
Требало би да се бринемо о свом менталном здрављу исто као што се бринемо о свом физичком здрављу. Полазници психолошке секције су даље дали неке опште смјернице ученицима за очување менталног здравља те су оставили по један примјерак текста у свакој учионици.
Ово упознавање ученика са значајем очувања менталног здравља је било веома корисно за њих, јер их је подстакло да размисле о важности бриге о менталном здрваљу.
И не треба заборавити: Није срамота понекад бити слаб и тражити ослонац. Није срамота имати проблем, не сналазити се у животу, бити збуњен. Није срамота ни не предузети ништа и помирити се са „судбином“. Није срамота, али је велика штета.