У понедјељак, 18. новембра, одржан је заједнички родитељски састанак за све родитеље ученика од првог до четвртог разреда, а тема састанка била је – вршњачко насиље и негативан утицај друштвених мрежа. Превентивну кампању на ову тему организује Министарство унутрашњих послова Републике Српске са циљем упознавања ученика и родитеља основних и средњих школа са појмом и начином испољавања вршњачког насиља међу дјецом и омладином, као и самим посљедицама које оне остављају на жртве. Директорица школе Драгица Ивановић поздравила је све присутне родитеље и разредне старјешине, нагласивши како треба да водимо рачуна о својој дјеци, првенствено родитељи, али и образовно-васпитне установе. Нагласила је да одрасли треба да буду узор дјеци и да су одрасли модели по којима се они понашају. Такође, родитељима је скренула пажњу на прекомјерну употребу мобилних телефона међу дјецом и да су родитељи ти који, првенствено, треба да ограниче употребу истих.
Присутнима се обратио и психолог школе Младен Васић који је са стручне стране говорио о вршњачком насиљу међу дјецом. Развојем технологије, вршњачко насиље добило је и нову форму и оно је опасније од традиционалног насиља. Дјеца нам постају депресивна, анксиозна, са мањком самопоуздања. Одрасли треба да посвете пажњу дјеци и дјеца морају бити под сталним родитељским надзором, и тако можемо и уочити промјене у понашању код наше дјеце, истакао је психолог школе. Као што је и директорица школе рекла и психолог је на крају нагласио да одрасли треба да буду узор и примјер својој дјеци.
На крају заједничког састанка присутнима се обратио и командир бродске полиције Миломир Балатуновић рекавши да МУП Републике Српске сваке године организује предавања у школама на тему вршњачког насиља. Живимо у времену када морамо себи стално постављати питање – шта нам је чинити. Како је рекао командир Балатуновић, дјеца нам стално говоре о њиховим правима и слободама, а родитељи треба да имају слободу да контролишу своју дјецу и да контролишу њихову употребу мобилних телефона. Породица је стуб свега и све креће од ње, треба да имамо више времена за причу и рад са својом дјецом, дјецу треба контролисати и посвећивати им више пажње, нагласио је на крају командир Балатуновић.
Вршњачко насиље није проблем само дјеце, него свих нас. Циљ ових састанака је указивање на превентивно и адекватно реаговање, као и значај сарадње школа, школских полицајаца, родитеља и других субјеката.
Родитељски састанак је настављен у учионицама са одјељенским старјешинама.